Barış Manço ile kalp krizi üzerine kısa bir söyleşi…1982

SES dergisinin ,1982 yılında kalp krizi geçiren Barış Manço ile rahatsızlığı üzerine yaptığı haberden :


Kalp krizi geçiren bir erkek kendini nasıl hissediyor ?
– Hıyar gibi hissediyor..Zaten ben bunu 6 ay öncesinden yakaladığım için söylediğim şarkı duygularımı yansıttı…O büyük yorgunluğu hissediyordum çünkü.

– Zaman zaman yoruluyorsunuz, sıkılıyorsunuz.Peki bu streslerden nasıl kurtuluyorsunuz ,nasıl deşarj oluyorsunuz ?

– Kalp krizi geçirerek….Normal yollarla hiç deşarj olamadım ki..Korkunç stresli bir insanım.Her gece sahneye çıkarken ellerim ayaklarım titrer.Bu kadar yüksek voltajlı gerilime can mı dayanır ? Sonra çok kibar bir adamım.Hiç kimseyi kıramıyorum.Bağıramıyorum , çağıramıyorum.Sonunda stres patladığında felaket oluyor.Adı kalp krizi oluyor hemencecik.Geçirdiğim kalp krizinde herkesin suçu vardır.Kurtalan Ekspresin , annemin,gazinocuların, aklınıza kim gelirse herkesin suçu vardır anlayacağınız…..

– Paçayı nasıl kurtardınız peki ?

– Valla bu çok ilginç.Ben bu işin içinde bir takım kozmik güçlerin rol oynadığına inanıyorum.Çünkü ben azraili gördüm.Yere düştüm.Tam o anda arkamdan Cebrail geldi.”Kalk dedi hemen kalk.Yoksa işin bitik.”O heycanla kalktım ve paçayı kurtardım.Çünkü sonradan doktorlar dedilerki : “Eğer kalkmasaydın ya ölürdün yada beyin kanaması geçirir ve mesela felçli kalabilirdin.” Raconu buymuş.Cebrail’i dinleyip kalkmasaymışım ölmesem bile sürünürmüşüm.Sonuçta durumu iyi idare ettik.

    Adınız (gerekli)

    Epostanız (gerekli)

    İletiniz