BARIŞ MANÇO NE KADAR MUTLUSUNUZ

2009 YILINDA BASILAN DOUBLE BİR LP DEN BAHSETMEK İSTİYORUM. ALBÜMÜN ADI “ANAGRAM JAM”…
İNGİLİZ FAT CITY RECORDING FİRMASI TARAFINDAN BASILAN BU ALBÜMÜ İKİ MÜZİK KOLLEKSİYONCUSU, DJ, PRODÜKTÖR TANDY LOVE ve MAD SMOOTH HAZIRLAMIŞLAR. KABACA SON YILLARDA SIKÇA BASILAN DÜNYADAN FUNK PSYCH GARAGE MÜZİK ÖRNEKLERİNİN TOPLANDIĞI LP LERDEN BİRİ GİBİ GÖZÜKMESİNE RAĞMEN BU ALBÜMÜNÜN BİR FARKI VAR ; ORJİNAL KAYITLARA KÜÇÜK DOKUNUŞLAR YAPILMIŞ ÇEŞİTLİ MIX VE EDIT LER EKLENEREK HOŞ DÖNÜŞÜMLER GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ.ALBÜMÜ DİNLERKEN TANIDIK İKİ MELODİYE
RASTLADIK.BUNLARDAN İLKİ BARIŞ MANÇO NUN 1978 YILINDA DÜĞÜN DAVETİYESİ OLARAK DOLDURDUĞU 45 LİĞİN B YÜZÜNDE YER ALAN “NE KADAR MUTLUSUNUZ” ŞARKISI.
ne kadar mutlusunuz ♫


PLAKTAKİ KAYITIN ORTASINDA BARIŞ MANÇONUN BİR KAPANIŞ KONUŞMASI YER ALIYOR.ANAGRAM JAM LP SİNDE ÇOK BAŞARILI BİR EDİT VE MİXAJ İLE ŞARKI 4 DAKİKALIK BİR BÜTÜNLÜĞE KAVUŞMUŞ AYRICA KAYIT KALİTESİDE ORJİNALİNE GÖRE BİR HAYLİ YÜKSEK.ANCAK ŞARKI CBS ROMANIA ORKESTRASININ “MASK IT” İSİMLİ ŞARKISI OLARAK LANSE EDİLMİŞ BUNU ANLAYAMADIK DOĞRUSU !!!

ALBÜMDE DİKKATİMİZİ ÇEKEN 2. ŞARKI “Jar Jee Jar Jaa” . ŞARKIDA HİNTLİ GRUBUN VOKALLERİ ÜZERİNE ALTYAPI OLARAK ÜÇ-HÜREL İN ANADOLU DANSI HARİKA BİR ŞEKİLDE YERLEŞTİRİLMİŞ VE ÇOK ÇOŞKULU BİR ASYA FÜZYONU ÇIKMIŞ ORTAYA.. (2,5 YAŞINDAKİ KIZIM HER DİNLEYİŞİNDE ÜÇ HÜREL İN GİRDİĞİ BÖLÜMLERDE DANSA BAŞLIYOR) BU ŞARKIDA DA SANATÇI KISMINDA 3 HÜREL İN ADI GEÇMİYOR ŞARKICI ADI OLARAK “April Phibia & The Rule-her” DENMİŞ.

BU ŞARKI 2009 YILINDA 45 LİK OLARAK DA PİYASA YA ÇIKMIŞ.

BU 16 ŞARKILIK EĞLENCELİ ALBÜMÜ EDİNMENİZİ TAVSİYE EDERİM.ALBÜMDEKİ ŞARKILAR ŞÖYLE:
01. Vandal Cock – Imp Girl
02. It’s Competition Time
03. Gary Cole & His G.T Hobo’s – Baa Laughter
04. Torchbearers Boil – Solar Singe
05. I Kavalier – Stun Gun Mao
06. Eileen Jawsin – Gentle Onto God
07. Jac O’Grou – Raincaots Trace
08. Alain Fish – Alias Earth Lab
09. Reo Grey – Ginseng Bird Rub
10. April Phibia & The Rule-her – Jar Jee Jar Jaa
11. CBS Romania – Mask It!
12. Dizcoa – Loop
13. Jono Pelicio – A Zebu Nuclear Junco
14. Cosy As Comfort – Dead Army
15. Run Way – Ray Wun
16. Chronicle Grime – Career Cats Get Tiger

    Adınız (gerekli)

    Epostanız (gerekli)

    İletiniz