İlhan Mimaroğlu ,Fazıl Hüsnü Dağlarca ve Freddie Hubbard ın buluştuğu albüm….1971

1971 TARİHLİ İLHAN MİMAROĞLU & FREDDIE HUBBARD ORTAK ÇALIŞMASI “SING ME A SONG OF SONGMY” İSİMLİ ALBÜM ,ÜNLÜ TROMPETÇİ FREDDIE HUBBARD ,İLHAN MİMAROĞLU VE FAZIL HÜSNÜ DAĞLARCA’YI BULUŞTURMUŞ.

VİETNAM SAVAŞI SONRASI YAPILMIŞ BU SAVAŞ KARŞITI AVAT GARDE LP , FREDDIE HUBBARD BEŞLİSİ , ARİF MARDİN İDARESİNDEKİ YAYLI GRUBU VE İLHAN MİMAROĞLU TARAFINDAN KAYDEDİLMİŞ.

ALBÜMDE FAZIL HÜSNÜ DAĞLARCA NIN “VİETNAM SAVAŞIMIZ” İSİMLİ KİTABINDAN “yoksulluk” “kara derili er” , “bombalar kara göğüslere dokunmadan” VE “HAYDİ” ADLI KİTABINDAN “kansız” İSİMLİ ŞİİRLERİNİN İNGİLİZCE OKUMALARI KULLANILMIŞ.ÇEVİRİLER TALAT SAMİ HALMAN’A AİT.”kara derili er” ŞİİRİ FREDDIE HUBBARD TARAFINDAN “yoksulluk” ve “bombalar kara göğüslere dokunmadan” İSİMLİ ŞİİRLER VİETNAMLI ŞAİR NHA KHE TARAFINDAN VE “kansız” İSİMLİ ŞİİR GÖRGÜN BOZKURT TARAFINDAN SESLENDİRİLMİŞTİR.

KAPAKTA KULLANILAN RESİM PICASSO NUN “KOREDE KATLIAM” İSİMLİ RESMİDİR.ALBÜM 1971 YILINDA AMERİKA DA VE AVRUPA DA EŞ ZAMANLI OLARAK BASILMIŞ OLMASINA RAĞMEN BUGÜNE KADAR TÜRKİYE DE YAYINLANMAMIŞTIR.

    Adınız (gerekli)

    Epostanız (gerekli)

    İletiniz