Sadri Alışık 1971 yılı gariban modasını takdim eder….

Sadri Alışık 1971 yılının ilk aylarında Ses dergisi için bitpazarının en ünlü modaevlerinin kreasyonları ile mini bir defile yapıyor.Sadri Alışık bu defile için şöyle diyor : “Abiler ,ablalar merhaba..Geçen gün bit pazarı ,At pazarı ,it pazarı ,Kapalı çarşı ,Açık çarşı ,dükkanlar döndüm dolandım baya bir kazıklandım ama sonunda 1971 yılı gariban modasını düzdüm.Takdim etmesi benden beğenip yaptırması sizden.Haydi cümle garibanlar için bu urbalar hayırlı ola…”

Bu kıyafette Nairobi yamyam kabilesinin haşin sihirbazı “altı kağıtçı hokkabaz miyo turaka” dan esinlendim.. 2 leopar postu,4 tavşan kuyruğu ve 250 gram sazdan yapılan bu kıyafet açık söyleyim beni sarmadı..Ama bu çiğ et yiyen midesizlerden ne bekliyodunuz yani..


Hippi Rıza nın butiği için tasarladığı bir kıyafet.İncik boncuklar Mahmutpaşa dan..Pantolon paçalarının köpeklerin hışmına uğraması elbiseye ayrı bir zerafet katıyor..


soldaki resimdeki kıyafeti Tophane li bolpaça Kazım a hazırlattım.Kıyafetin aksesuarı sürmene bıçağıdır.Sağdaki kıyafet seyyar satıcı Hasan ın lotaryacı Mehmet in düğününde giydiği elbisedir.Elbisedeki yağ,kan ve bilcümle lekeler hoş bir renk armonisi yaratmaktadır….

    Adınız (gerekli)

    Epostanız (gerekli)

    İletiniz