şarkılar ve hikayeleri…..Lucy in the sky with diamonds

John Lennon, The Beatles’ın meşhur “Lucy In The Sky with diamonds” şarkısını, oğlu Julian’ın okulda çizdiği bir resimden ilham alarak yazdığını söyler.


John Lennon o günü “Oğlum Julian, bir gün, elinde okul arkadaşı Lucy ile ilgili çizdiği resimle çıkageldi. Gökyüzünde birkaç yıldız çizmiş ve resmin ismini de Lucy in the sky with diamonds (Lucy elinde elmaslarla gökyüzünde) koymuş. Basit.” Diye anlatıyor.


4 yaşındaki Julian Lennon tarafından çizilen resim….

2009’da, Julian, çocukluk arkadaşı Lucy Voddenwas’ın insanın vücudunda kendi bağışıklık sistemini tanımayan ve onunla savaşan bir çeşit romatizma hastalığı olan “lupus” ile savaştığını öğrenince
onun için “Lucy” isimli bir EP yayınladı. Ve elde edilen tüm gelir Amerika ve İngiltere’deki Lupus Vakıflarına bağışlandı.

Julian’ın orijinal çizimi kaybettiği ve bir müzayedede David Gillmour tarafından satın alındığını öğrenmesi de bu döneme denk geldi.Resimle ilgili Julian şunları diyor: “Onu kaybettim. Yani nasıl bulunduğu ya da kimin aldığına dair hiç fikrim yoktu ama şimdi yeniden bulundu ve Pink Floyd’dan David Gillmour’a ait ve kendisi Lucy için yapılacak bir sanat eseri için bir kopyasını kullanmamıza izin verdi.”


Lucy Vodden 2009 Eylül’de hayatını kaybetti.

    Adınız (gerekli)

    Epostanız (gerekli)

    İletiniz